Начальник Генерального штабу Збройних Сил РФ - перший заступник міністра оборони Росії генерал армії Юрій Балуєвський застерігає, що вступ України в НАТО може призвести до нестабільності на російському кордоні.

Про це він заявив в інтерв'ю, опублікованому сьогодні центральною газетою Міністерства оборони Росії „Красная звєзда”.

За його словами, „якщо згадати історію питання, те попередній Президент Кучма спочатку вніс у Військову доктрину України ціль вступу в НАТО, а потім виключив її з документа”. Він також нагадав, що „новий Президент України знову включив цей пункт у Військову доктрину країни, хоча у свій час була заява пана Ющенко про те, що питання про входження або невходження України в НАТО буде вирішене на референдумі”. „Те, що тепер про референдум у Києві не хочуть згадувати, я не коментую. Вступати або не вступати в НАТО - це вибір керівництва, народу України”, - підкреслив він.

При цьому Балуєвський зазначив, що „є дані, що на сьогоднішній день лише близько 15% опитаних жителів України вважають за необхідне вступ України в НАТО. Він також упевнений, що „багато чого буде залежати від настроїв, що переважають у народі”.

Разом з тим він сказав, що „якщо все-таки Україна виявиться в НАТО, мені, як військовому, не хотілося б, щоб це привнесло елемент нестабільності на російському кордоні”. „І я хотів би впевнитись у тому, що перед ухваленням рішення політичним і військовим керівництвом України, це питання буде прораховано”, - підкреслив він.

Балуєвський також сказав, що „сьогодні на території України в Мукачевому є системи й засоби раннього попередження про ракетний напад. Вони були побудовані в радянські часи, і в нас є відповідна угода з Україною про використання інформації цих засобів як для системи попередження про ракетний напад на Росію, так і для передачі відповідної інформації, необхідної для України, нашим українським колегам. Як довго будуть перебувати ці як би подвійні засоби на території України? Як начальник Генерального штабу Збройних Сил Росії я зацікавлений, щоб всі системи й засоби, що забезпечують безпеку Російської Федерації, перебували на території РФ”.

12 грудня російська „Незавісімая газета”, посилаючись на власні джерела, повідомила, що якщо Росія не піде на поступки Україні, те Київ, крім підвищення орендної плати для ЧФ РФ, може допустити американців на радіолокаційні станції в Севастополі й Мукачево. За даними газети, це питання розглядалося в ході переговорів 7 грудня в Києві між Держсекретарем США Кондолізою Райс і Президентом України Віктором Ющенком.

18 грудня радник Президента України - виконуючий обов'язки керівника Головної служби оборонної політики Секретаріату Президента України Володимир Горбулін повідомив, що тему про подальшу експлуатацію українських РЛС першої підняла російська „Незавісімая газета”. „В Україні ніхто нічого не говорив про радіолокаційні станції попередження, про ракетний напад”, - підкреслив Горбулін.

Він також відзначив, що з тих пір як в 1997 році була укладена угода про використання українських РЛС у загальному контурі Російської Федерації Україна фактично зазнала збитків приблизно 50 млн. доларів. Росія оплачувала тільки 19% від необхідного.

Обком з посиланням на УНІАН