Росія наразі збільшила до рекордних рівнів обсяги постачання газу до Європейського Союзу, що уможливить створення запасів у країнах Європи та переривання транзиту газу територією України в січні 2020 року.

Про це під час Міжнародної інвестиційної конференції 2019 «Сoncorde Capital» сказав голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, передає «Укрінформ».

«Російська сторона неодноразово заявляла про небажання продовжувати транзит після 2020 року. Це озвучували як керівник «Газпрому», так і безпосередньо пан Путін. За нашими розрахунками, російська сторона має технічну можливість із наступного року не використовувати російський транзит, навіть якщо не буде побудовано «Північний потік-2», виконуючи мінімальні обсяги постачання газу європейським споживачам у рамках наявних контрактів на постачання газу», – сказав Коболєв.

Він зазначив, що орієнтовний дефіцит становитиме 5 млрд кубометрів для європейських споживачів.

«Якщо подивитися на темпи, якими «Газпром» зараз постачає газ, вони рекордні. Я думаю, додаткові запаси створюються для покриття дефіциту. Ймовірність, що 1 січня ми отримаємо повне переривання, як це було в січні 2009 року, досить велика. Як це вплине на Україну? Думаю, не буде занадто жорстко, якщо я скажу, що це викличе кризу, зокрема політичну. І для новообраного Президента, і для всіх нас важливо підготуватися», – наголосив Коболєв.

За його словами, Україна має створити достатні запаси газу, щоб підтримати тиск у газотранспортній системі, оскільки у разі переривання транзиту в країнах ЄС, є велика ймовірність оголошення надзвичайного стану та обмеження можливості для України імпортувати газ із Європи.

«Нам треба буде покладатися на власний запас, який, за нашими оцінками, має бути на рівні 20 млрд кубометрів на початок опалювального сезону», – додав очільник «Нафтогазу».

Нагадаємо, Коболєв розповів, що робитиме «Нафтогаз», якщо РФ припинить транзит газу через Україну.

Раніше в Зеленського розповіли про долю транзиту російського газу через Україну.