Росія готується до широкомасштабної воєнної агресії проти України по всій лінії кордону.

Про це заявив начальник Головного управління підготовки, заступник начальника Генштабу Збройних сил України Олексій Таран в інтерв'ю виданню «Тиждень».

За його словами, Росія готується провести широкомасштабну воєнну агресію. Ці плани цілком очевидні. ЗСУ готується до відсічі збройній агресії по всьому кордону України. Це стосується не лише лінії зіткнення,  а й інших районів, починаючи з кордону з Білоруссю і далі поблизу Криму та Бессарабії. На сьогодні ми маємо достатню кількість підготовлених органів управління, які здатні планувати та керувати військами на цих важливих напрямках

За його словами, на початку російської агресії Україна перебувала з чотирма батальйонно-тактичними групами на всі ЗСУ, які на той момент «були більш-менш готові до виконання завдань».

Він також додав, що решта сил перебувала в пунктах постійної дислокації і вважалася обмежено готовою або зовсім неготовою. І ось щороку цей потенціал постійно збільшується.

Посилюється інтенсивність заходів підготовки: у 2014–2015-му в 1,5 рази, у 2016–2017-му в сім разів. Останні два роки ми тримаємо цей високий темп у питаннях розвитку системи підготовки. Тому на сьогодні маємо готовими до виконання завдань за призначенням майже весь бойовий склад ЗСУ, де основний тягар у цій війні лежить на Сухопутних військах, Десантно-штурмових та Командуванні морської піхоти ВМС, і вони мають достатній бойовий комплект.

Як писав "Вголос", Україна розробляє надзвукову протикорабельну ракету, яка стане справжнім викликом для Чорноморського флоту Росії.

Зазначимо, що вимога України на мирних переговорах в Мінську про розпуск злочинних угруповань “ЛНР” і “ДНР” дуже здивувала адміністрацію президента Росії Володимира Путіна.