«До нас у Міністерство звернулася Єврокомісія. «Нафтогаз» звернувся до «Газпрому». На сьогодні підготовлено проект постанови. Знижка на четвертий квартал буде меншою, ніж на третій квартал. Зараз проводяться остаточні розрахунки. Але у середньому це буде приблизно 20 доларів», – сказав Новак у четвер, 24 вересня, передає «Радіо Свобода».

Олександр Новак підтвердив проведення газових переговорів між Україною, Росією та Єврокомісією 25 вересня.

У червні розрахункова ціна на газ для України у четвертому кварталі за формулою ціни оцінювалася в 262,5 долара за тисячу кубометрів.

Нагадаємо, у серпні в уряді заявили, що Україна підпише угоду на постачання газу з Росії на термін до кінця найближчого опалювального сезону. 

У травні цього року Норвегія стала найбільшим постачальником газу до Західної Європи в кінці 2014 - початку 2015 року, витіснивши Росію на друге місце. 

Після завершення 31 березня чинності так званого «зимового» пакету Україна і Росія за посередництва Єврокомісії ведуть переговори про умови продовження постачання газу. Ці поставки важливі для наповнення підземних сховищ газу, розташованих на заході України. Саме ці сховища гарантують стабільність постачання палива європейським споживачам у зимовий період.