Про це заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, повідомляє прес-служба відомства.

За його словами, заяви генерального прокурора Росії про те, що Генпрокуратура досі не одержувала запитів від українських колег про видачу екс-президента України Віктора Януковича та інших політиків, по суті, є неправдивими.

«Запит про ВИДАЧУ розшукуваної особи або злочинця відправляють в органи країни, де розшукуваного було ЗАТРИМАНО за раніше оголошеним розшуком, – зазначив Арсен Аваков. – Росія, відповідно до своїх зобов'язань, що діють у рамках угоди СНД про розшук злочинців, ЗОБОВ'ЯЗАНА була виставити в систему розшуку поданих Україною персонажів. І Януковича, і ще 23 людей».

Аваков зазначив, що Федеральна казенна організація «ДІАЦМВС Росії», послідовно ігноруючи всі запити України, не виставляла в систему розшуку в країнах СНД відомості про Януковича і його посібників, тим самим порушуючи всі встановлені процедури.

На сьогодні Росія ігнорує документи про розшук 24 осіб, які раніше обіймали високі посади в Україні: Януковича В. Ф., Азарова М. Я., Клюєва А. П., Пшонки В. П., Якименка А. Р., Захарченка В. Ю., Ратушняка В. І., Зінова П. І., Шуляка С. М., Коряка В. В., Федчука П. М., Януковича О. В., Ставицького Е. А., Курченка С. В., Арбузова С. Г., Клименка А. В., Присяжнюка М. В., Кузьміна Р. Р., Царьова О. А., Колобова Ю. В., Ігнатова А. П., Богатирьової Р. В., Дзекона Г. Б., Динника О. В.

«Крім цих персонажів, штучно не оголошено в розшук у Росії та СНД за системою загалом ще кілька десятків людей другого ряду, підозрюваних у злочинах з боку України», – зазначив Арсен Аваков.

Як писав «Вголос», сьогодні Інтерпол оголосив у розшук екс-президента України Віктора Януковича.