«До п'яти-шести кораблів повинні знаходитися на постійній основі в Середземному морі, управління повинне здійснюватися через командування Чорноморським флотом. Управління угрупуванням буде здійснюватися командуванням Чорноморським флотом», – сказав Чирков.

Як повідомив командувач, в основу угруповання увійдуть кораблі першого рангу, тобто фрегати і крейсери, а також кораблі підтримки.

За словами Чиркова, одним Середземним морем справа не обмежиться. Угруповання ВМФ можуть з'явитися навіть в Індійському і Тихому океанах, хоча поки необхідності в них немає. Рішення буде прийматися залежно від ситуації, уточнив він.

«В історії ВМФ СРСР був досвід, коли у нас були ескадри в Індійському і Тихому океанах. Безумовно, якщо буде потрібно, то ми будемо пропонувати керівництву Міноборони, уряду, президенту там також створювати оперативні з'єднання на постійній основі», – сказав адмірал.

Відновити свою постійну присутність в Середземному морі Росія планує до 2015 року.

Відзначимо, що для реалізації задуманого міністерству оборони РФ належить не пізніше ніж за два-три роки вирішити проблему оновлення корабельного складу Чорноморського флоту і створити систему матеріально-технічного забезпечення формованого оперативного з'єднання.

Як повідомлялося раніше, взяти участь у модернізації флоту РФ планує одна з ключових українських судноверфей з найбільш значними технічними можливостями Чорноморський суднобудівний завод (Миколаїв).

Джерело: РИА