Про це у зверненні до керівництва ОБСЄ заявив тимчасово повірений у справах США при ОБСЄ Гаррі Каміан, пише «Голос Америки».

Каміан нагадав, що 24 травня місія спостерігачів ОБСЄ помітила, як 75-й конвой з білих вантажівок прибув на територію України з РФ.

«Спостерігачі на Донецькому пункті перетину нарахували 10 вантажівок, 8 з яких мали напис: «Гуманітарна допомога РФ»... Побачили, як конвой заїжджає з території РФ. Вантажівки проїхали лише 500 метрів, і до конвою приєдналась ще одна додаткова біла вантажівка без позначок, яку не було навіть поверхнево оглянуто українськими прикордонниками, які перебувають на Донецькому пункті перетину в РФ», – зазначив Каміан.

«Ми не знаємо, що всередині цих конвоїв, які заявлені як гуманітарні, тому що РФ не дозволяє спостережній місії інспектувати їх, або слідкувати за їх розвантаженням... Якщо б Росія справді поставляла гуманітарну допомогу, чому її сили так ретельно дбають, щоб міжнародні спостерігачі не побачили вміст вантажу на кордоні та на контрольованих Росією територіях України?», – сказав він.

Каміан також зауважив, що конвої, які прибувають з Росії на територію окупованого Донбасу, розвантажують у незвичний для розвантаження гуманітарних вантажів спосіб.

«Однак нам відомо, що ці так звані вантажівки з допомогою не розвантажують в лікарні, чи школі, неурядовій організації, або сховищі ООН. Натомість, їх розвантажують у місці, яке, за повідомленнями спостережної місії ОБСЄ, використовують сили під керівництвом РФ. Озброєні люди у військових формах охороняють там периметр і не дозволяють спостерігачам місії побачити вантаж, або поговорити з будь-ким на місці», – нагадав повірений США при ОБСЄ.