У відповідь на подовження санкцій ЄС проти Росії, Москва подовжила власне продовольче ембарго на імпорт низки найменувань продуктів харчування західного виробництва, пише інформагенція AFP.

Президент Росії Володимир Путін видав відповідний указ у середу, 24 червня. Таким чином російські санкції подовжено до 24 червня 2016 року.

Російські контрсанкції стосуються молочної та м’ясної продукції, овочів, фруктів та морепродуктів. Окрім ЄС і США, контрсанкції включають Австралію, Канаду і Норвегію. Путін висловив впевненість у тому, що обмеження імпорту дасть поштовх розвитку аграрного сектору Росії. Міністерство сільського господарства РФ заявило про можливість поширення ембарго також на імпорт кондитерських виробів, рибних консервів та квітів.

Міністри закордонних справ ЄС на зустрічі цього понеділка в Люксембурзі ухвалили рішення подовжити економічні санкції проти Росії «через дестабілізуючу роль Росії на Сході України» на півроку – до кінця січня 2016-го. Санкції ЄС включають обмеження на доступ до певних фінансових ринків, а також заборону на певні технології та транзакції у енергетичному та оборонному секторах.