Про це заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, інтерв'ю з яким розміщено на офіційному сайті МЗС Росії.

Зокрема, за словами Лаврова, до такого діалогу пропонується залучити всі без винятку політичні сили, але «звісно, не озброєних радикалів».

На думку МЗС Росії, підсумком цих переговорів має стати нова Конституція України, що «гарантуватиме федеративний устрій, підтвердить і закріпить позаблоковий устрій, що забезпечує права всіх, хто живе в Україні».

Лавров вважає, що необхідно зробити так, щоб кожен регіон України мав можливість безпосередньо вибирати своє керівництво, законодавчу владу і губернаторів.

«Як показує практика, унітарна держава в Україні не працює. Після кожних виборів президента змінюється конституція – то її роблять пропрезидентською, то пропарламентською, то проурядовою. Ця чехарда довго тривати не може», – наголосив Лавров.Федералізація, на його думку, шлях до того, щоб кожен регіон відчував себе «комфортно, відчував, що його права забезпечені.

«Ми до цього готові з точки зору тих гарантій, які зовнішні гравці могли б дати українцям після проведення такого роду реформенних перетворень», – сказав дипломат.

Джерело: Українська правда