Про це повідомив адвокат потерпілих Анатолій Кучерена, передає «Интерфакс».

«В Замоскворецький суд Москви подається позовна заява від 149 потерпілих. Ми розраховуємо, що процес буде відкритим», – сказав адвокат.

При цьому Кучерена не уточнив суму позову, але зазначив, що його буде подано до страхової компанії «Ингосстрах».

Раніше деякі потерпілі уклали зі страховими компаніями мирову угоду на суми від 600 тисяч до 2 млн рублів. Кучерена назвав ці виплати «мізерними та нечесними», оскільки бюджет страхових виплат, за його словами, становить сотні мільйонів доларів.

Адвокат зазначив, що Росія, як і Єгипет, приєдналася до Монреальської конвенції, яка встановлює більш високу компенсацію і регулює саме міжнародні повітряні перевезення.

Один із потерпілих, виконавчий директор благодійного фонду «Рейс 9268» Олександр Войтенко, додав, що російські закони передбачають максимальну компенсацію розміром у 2 млн рублів, у той час як Монреальська конвенція встановлює суму в 9 млн рублів як мінімальну виплату та знімає обмеження в розмірах виплат компенсації моральної шкоди. 

Потерпілий також уточнив, що крім «Ингосстраха» відповідачами за позовом також заявлені міжнародна страхова компанія «Альянс», туристична компанія Brisco, а також російська авіакомпанія «Когалимавіа» (використовує бренд Metrojet).

 

«Вголос»