«Зберігаються труднощі в доступі казахстанської продукції на ринку між нами, використовуються нетарифні технічні бар'єри, завищені санітарні та фітосанітарні вимоги, заходи з сертифікації та ліцензуванню. Наприклад, м'ясопродукти або молоко з Білорусії. Іноді створюються свідомо непрохідні умови, оскільки використовуються норми, що відсутні в санітарних сертифікатах наших країн. Так, відзначається зниження поставок білоруської продукції і товарів на ринок Росії так само, як і нашого м'яса», - сказав Назарбаєв.

Він зазначив, що розширення сфери технічного регулювання та з заяви країн про покращення умов для ведення бізнесу йдуть врозріз один з одним.

За словами Назарбаєва, залишається також низка питань щодо взаємодії у сфері електроенергетики.

«Так, при укладанні відповідної угоди був уже передбачено особливий режим, пов'язаний з енергосистемою Росії, в порівнянні з Казахстаном. В результаті відсутній вільний доступ споживачів до постачальників електроенергії. Казахстан не може транзитом через територію Росії продавати електроенергію до Білорусі. І так далі», - поскаржився Назарбаєв.

За словами президента Казахстану, бізнес критикує Митний кодекс МС, який потребує лібералізації.

Додамо також, що Назарбаєв пропонує розпустити Євразійське економічне співтовариство (ЄврАзЕС ), оскільки, на його думку немає необхідності в існуванні двох паралельних організацій. «Ця організація нам не потрібна, треба закривати, це точно», - сказав він.

Членами ЄврАзЕС є Білорусь, Казахстан, Киргизія, Росія, Таджикистан і Узбекистан. Водночас Євразійський економічний союз Росії, Білорусії і Казахстану, який повинен з'явитися в 2015 році, стане більш просунутою економічною союзу трьох держав.

«Киргизію і Таджикистан можна приєднати як спостерігачів до Митного союзу», - вважає Назарбаєв. Він вважає, що «Вірменія повинна також пройти всі процедури, які пройшла Білорусія Казахстан і Росія, і стати членом Митного союзу».

Джерело: Кореспондент