Про це повідомила прес-служба Мінфіну.

«Незважаючи на нещодавні рішучі заяви Росії, що вона відмовляється надати Україні додатковий час для подання заперечення проти позову, про який клопотала Україна, і що це питання має вирішуватися англійським судом, напередодні самого судового засідання Росія, хоч і з запізненням, але все ж повністю відмовилась від цієї позиції і погодилася надати додатковий час, запитуваний Україною», - йдеться в повідомленні. 
»На жаль, невиправдана початкова позиція Росії викликала необхідність для України звернутися до суду з офіційною заявою про продовження строку для надання заперечення проти позову. Проте Українська сторона із задоволенням відзначає, що Росія зрештою визнала доцільність продовження такого строку та прийняла рішення не витрачати час суду на вирішення питання, яке б Росія очевидно програла», - додає Мінфін.

3 березня Україна офіційно почала оскаржувати «борг Януковича» у суді Англії. 

Нагадаємо, раніше Україна заявила, що буде доводити, що «борг Януковича» був хабаром за формою і за змістом

Ідеться про так званий «борг Януковича»: після того, як Віктор Янукович зірвав підписання Угоди про асоціацію з ЄС, Путін пообіцяв знижку на газ і 15 млрд доларів «братської допомоги». До втечі Януковича Україна встигла отримати лише 3 млрд з обіцяної суми.  

18 грудня Україна оголосила мораторій на виплату всіх боргів перед Російською Федерацією.

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що Україна готова судитися з Росією щодо «боргу Януковича». 

1 січня міністерство фінансів РФ заявило, що готує позов в англійський суд через невиплату Україною 3 мільярдів доларів кредиту. 

Україна й Комітет кредиторів 27 серпня досягли угоди про реструктуризацію частини державного боргу загальним обсягом 18 млрд дол., яка передбачає повне списання 3 млрд дол., відстрочку платежів за тілом кредиту в сумі 8,5 млрд дол. на 4 роки, а також фіксування ставки купона за всіма бондами на рівні 7,75% річних.

У поле реструктуризації також увійшов «борг Януковича»: кредит, який Україна отримала в рамках домовленостей між президентом РФ Володимиром Путіним і тодішнім президентом України Віктором Януковичем у грудні 2013 року. Кредит було видано за допомогою викупу євробондів України на 3 млрд дол. через Ірландську фондову біржу, що прирівнює його до комерційного, однак російська сторона наполягає: позика є міждержавною, оскільки покупцем облігацій був російський державний фонд.

Водночас міжнародні експерти вважають, що Україна може визнати цей борг одіозним і не сплачувати взагалі.