Дислокований в Калінінградській області 11-й армійський корпус берегових та сухопутних військ Балтійського флоту Росії посилений танковим полком, розгорнутим у місті Ґусєв, приблизно за 30 км від кордону з Польщею.

Про це повідомляє Польське радіо з посиланням на російське видання НГ.

Російське видання посилається у понеділок на інформацію неназваних мас-медіа і зазначає, що інформацію про число, ані про тип танків у полку в Ґусєві немає. Однак зазвичай такий полк налічує до 90 танків.

Крім того, за загальнодоступними даними, у Ґусєві дислокується 79-я окрема гвардійська мотострілецька бригада, що має в складі танковий батальйон (40 танків). Таким чином, все танкове угруповання в Калінінградській області налічує не більше 130 танків.

Інформацію про полк в Ґусєві видання опублікували у зв’язку із засіданням Ради НАТО-Росія, що відбулося минулої п’ятниці у Брюсселі. За словами видання, та зустріч підтвердила, що «найближчим часом у Росії будуть нові проблеми у сфері безпеки».

Вони пов'язані не тільки з розірванням Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, а й із загальним настроєм країн Альянсу не дотримуватися міжнародних домовленостей і військовим шляхом протистояти Москві.

Видання посилається також на найновішу інформацію з Польщі про перемовини зі США на тему розгортання у Польщі американської бази. На думку видання, Москва «намагається протидіяти натівським планам з розширення угрупування Альянсу на сході».