Підписання відбулося 24 червня перед переговорами у Відні між президентом Росії Володимиром Путіним і президентом Австрії Хайнцем Фішером, які обговорювали «Південний потік» і кризу в Україні, передає «Радіо Свобода». 

Європейська комісія раніше закликала всі держави Європейського союзу протистояти тиску Кремля щодо цього проекту, заявивши, що контракти підписані «Газпромом» з порушенням правил конкуренції ЄС.

OMV стверджує, що проект сприятиме зміцненню безпеки енергетичних поставок до Європи.

Сьогодні у Відні Путін заявив, що будівництво «Південного потоку» – це не прагнення обійти Україну. «Просто ми розвиваємо транспортну інфраструктуру», – додав президент Росії.

Нагадаємо, у квітні глава «Газпрому» Олексій Міллер і керівництво австрійської OMV підписали меморандум про будівництво австрійської ділянки газопроводу «Південний потік»

17 квітня Європарламент прийняв резолюцію щодоприпинення будівництва «Південного потоку». 

Як писав «Вголос», Європа вирішила заморозити будівництво «Південного потоку», аби покарати Росію за анексію Криму.

Європейський союз закликав Болгарію зупинити роботи з будівництва газопроводу «Південний потік», через який газ із Росії йтиме до Європи в обхід України. Болгарія має місяць, щоб прийняти рішення чи закривати цей проект. 

Окрім того, на предмет відповідності європейському законодавствуперевіряються договори щодо «Південного потоку», укладені між Росією, Угорщиною, Болгарією, Хорватією, Словенією, Австрією, Грецією і Сербією.