За останні кілька років Москва почала відновлювати свій вплив у таких країнах, як Мозамбік та Ангола, які під час холодної війни були тісно пов'язані з СРСР.

Росія розширює свій вплив в Африці, продаючи відносно дешеву та легку у використанні військову техніку, повідомляє Польське радіо з посиланням на видання Gazeta Polska.

Про це також може свідчити російсько-африканський конгрес, який відбудеться влітку. Серед країн, які вирішили купувати зброю у Росії знайшлися : Ангола, Буркіна-Фасо, Камерун, Гана, Малі, Нігерія і Судан.

Нещодавно 5 країн на південь від Сахари звернулися до Росії з проханням допомогти в боротьбі проти так званої Ісламської Держави, Аль-Каїди та інших терористичних груп. Однак варто згадати, що у боротьбі з ісламським екстремізмом вже кілька років їх підтримують на місці французькі війська, а також американські солдати.

В порівнянні з демократичними державами, росіяни не чинять опору перед підтримкою автократичних режимів, однак таке втручання може загострити вже існуючі конфлікти.