Росія планує використовувати Білорусь як “буфер” і послідовно зміцнює військові потужності в Калінінградській області, щоб у разі необхідності почати військові дії впродовж 24-48 годин.

Про це повідомляє білоруський “Інтерфакс” із посиланням на Департамент держбезпеки та військової розвідки Литви.

“Дислоковане в області військове угруповання послідовно зміцнюється, відновлюється стара і створюється нова військова інфраструктура, формуються нові військові частини, поставляються нові озброєння і бойова техніка, на сухопутних і морських полігонах області проводять інтенсивну військову підготовку”, — йдеться у документі.

Агенція повідомляє, що РФ використовує територію країни для планування військових операцій і демонстрації військової потужності. Відтак військова інтеграція й економічна залежність, яка поглиблюється, знижує можливості Мінська здійснювати незалежну оборонну політику.

Як повідомляють литовські спецслужби, розширюючи військову підготовку у Калінінградській області, Росія підвищує здатність вести військові дії впродовж 24-48 годин із моменту отримання наказу.

Також у Департаменті держбезпеки Литви додали, що збільшення національних Збройних сил Балтійських країн і дислокованих в регіоні потужностей НАТО, в разі військового конфлікту дозволить уникнути широкого залучення сил Північноатлантичного Альянсу і знизить ймовірність початку конфлікту в регіоні.

Нагадаємо, що Лукашенко заявив, що Білорусь може більше не бути союзником Росії.

“Вголос” раніше писав: Білорусь отримає чотири російські винищувачі.