Російська «Транснафта» компенсує збиток нафтовим компаніям за постачання забрудненої нафти і зупинку через це транзиту нафтопроводом «Дружба».

Як повідомляє «Сегодня», про це заявив віце-прем’єр російської компанії Дмитро Козак.

«Транснафта» займає дуже конструктивну позицію і, зрозуміло, готова реальний збиток, який заподіяно і нашим нафтовим компаніям, компенсувати», – сказав Козак.

Раніше «Укртранснафта» також повідомила, що з «Транснафтою» планують укласти додатковий договір, згідно з яким і буде відбуватися розрахунок, будуть визначатися терміни та умови компенсації витрат. Як нагадали в «Укртранснафті», зараз від забрудненої нафти очищена одна нитка нафтопроводу «Дружба», що дало змогу відновити транзит по українській ділянці нафтопроводу. Компенсації від РФ також чекає Білорусь і країни ЄС, на територію яких потрапила забруднена нафта.

Міністр енергетики РФ Олександр Новак оцінив збиток від забруднення нафти в 100 млн доларів. При цьому він підкреслив, що конкретної оцінки збитку європейським країнам, Україні і Білорусі поки немає, оскільки тривають заходи з відновлення роботи трубопроводу.

Нагадаємо, нафтопровід «Дружба» починається в російському Татарстані, потім проходить через інші регіони РФ до білоруського Мозира. Там «Дружба» розгалужується на дві ділянки. Північний прокладений у Білорусі, Латвії, Литві, Польщі і Німеччини. Південний – в Україні, Чехії, Словаччині та Угорщині. Крім того, з російського Брянська через Білорусь прокладений маршрут до Литви і Латвії.

Як писав «Вголос», Лукашенко вимагає від Путіна компенсації за брудну нафту через «розхлябаність на території Росії».