Відповідна заява постійного представника Росії при ОБСЄ Андрія Келіна розміщена на сайті МЗС.

«Фіксуємо факти порушення російського кордону з боку українських збройних сил. У разі продовження українською стороною порушень режиму державного кордону будуть прийматися всі необхідні заходи для їх жорсткого недопущення», – заявляє Келін.

«Вже пройшов майже місяць після обрання Петра Порошенка президентом України. Ми продовжуємо очікувати адекватних кроків нового президента для деескалації. Основа для цього є – Женевська заява від 17 квітня і «дорожня карта» швейцарського головування. Однак, миру на сході країни, якого він обіцяв виборцям, поки немає. Планується оголосити про одностороннє припинення вогню. Хотілося б, щоб це сталося якомога швидше»,– сказав Келін.

«Щоб припинення вогню стало всеосяжним, потрібно пройти шлях взаємного діалогу з представниками південного сходу країни, вийти на рішення, які дозволили б задовольнити інтереси всіх регіонів і політичних сил. Повинна бути оголошена амністія для протестувальників», – заявив російський постпред.

Як писав «Вголос», Росія звинуватила Україну у військовому вторгненні, заявивши, що українська бойова машина піхоти (БМП) в ніч на 13 червня порушила державний кордон Росії в Ростовській області.

Натомість в Україні неодноразово фіксують російську військову техніку і зброю. Зокрема, ВІДЕО з російськими танками у Сніжному було опубліковане в інтернеті.

Сьогодні в.о. міністра оборони України Михайло Коваль заявив, що зі сторони Росії в Україну в'їхали 10 бойових машин Град БМ-21, танки Т-64 та інша техніка.

Також, як повідомляв «Вголос», Порошенко заявив у розмові з Путіним пронеприпустимість ситуації коли через державний українсько-російський кордон на територію України потрапили танки.

У США на інформацію про танки вже відреагували бажанням надати Україні військову допомогу. 

Тим часом танки вже наближаються до Донецька.

Порошенко поінформував ЄС про прорив російських танків в Україну.