Росія сподівається, що партнери по Євросоюзу не підуть дослухаються до влади Литви, яка пропонує включити питання про відшкодування «шкоди» до порядку денного зустрічі РФ-ЄС.

Із заявою про те, що компенсація збитку, нібито завданого Литві в 1940-1991 роки колишнім СРСР і 1991-1993 році російськими військами, повинна стати частиною діалогу Росії і Євросоюзу, виступив прем'єр-міністр республіки Андрюс Кубілюс 17 липня, повідомляв литовський портал Delfi. Його позицію розділила створена урядом комісія, яка представила тоді ж план дій щодо відшкодування «шкоди» і переговорні положення.

За словами прем'єра, після оцінки пропозицій комісії планується приділити увагу питанню допомоги конкретним особам, які можуть зажадати компенсації збитку через суд.

«Ми неодноразово роз'яснювали, що будь-які підстави для пред'явлення Російській Федерації вимог про виплату компенсацій відсутні. Для нас це питання закрите раз і назавжди», - сказав Лукашевич, підкресливши, що Литва «продовжує ініціювати недружні нам кампанії на основі ідеологізованих установок».

На думку офіційного представника російського МЗС, європейські партнери Росії не дозволять включити це питання, яке він назвав «деструктивним моментом» в діалог Росія-Єс. Крім того він зазначив, що такий стан речей може перешкоджати розвитку співпраці між Росією і Литвою.

Як повідомляв Вголос, у другій половині червня міністр закордонних справ Литви висловив сподівання, що Росія вибачиться перед Литвою за радянську окупацію.

Джерело: bfm.ru