Для проведення першочергових робіт для зміцнення острова Коса Тузла в Керченській протоці необхідно виділити 4,5 млн. грн.. Про це заявив голова тимчасової спеціальної парламентської комісії із питань забезпечення парламентського контролю за режимом державного кордону України на ділянці острова Коса Тузла Ігор Осташ.

Осташ повідомив, що найближчим часом, у разі неприйняття першочергових заходів, Україна може втратити 3,5 км своєї території, що складає довжину греблі, раніше зведеної російською стороною. «Це - справа честі держави зробити все можливе для зміцнення остова Коса Тузла найближчим часом з метою його збереження», - сказав він.

За словами Осташа, ці кошти закладені в державному бюджеті на цей рік, і «вони повинні бути виділеними».

Голова комісії наголосив, що у разі неприйняття необхідних заходів, теперішня ситуація і її розвиток буде «серйозною роботою і для прикордонників, і для пансіонатів, і для рибалок».

Крім того, голова комісії повідомив, що в даний час вже запропоновані відповідні схеми для зміцнення острова, згідно якого берег «обгорнуть, як марлею, стійкою водопроникною речовиною, а також будуть накладені бетонні плити вагою до 5 тонн, щоб на першому етапі зупинити атаку води».

Осташ також повідомив, що на засіданні комісії прозвучала пропозиція звернутися з відповідним листом до Ради національної безпеки і оборони, оскільки це питання є питанням державного кордону.

Він висловився за найшвидше завершення переговорів з Російською Федерацією про кордон і її делімітацію.

Осташ виступає за необхідність створення міждержавної комісії, яка б «вивчила наслідки останніх двох років», протягом яких було заподіяно збитків українській стороні.
Кажучи про можливість ліквідації греблі, раніше зведеної російською стороною, голова комісії зазначив, що оскільки гребля зупинилася за 100 метрів від українського кордону, «росіяни самостійно повинні вирішити це питання».

ForUm