Росія має намір легалізувати територіальне море навколо Криму і розвиває там свій флот.

Про це заявив командувач Військово-морських сил ЗСУ Ігор Воронченко сьогодні під час першої міжнародної конференції «Одеські дебати: об'єднання України, Чорноморського регіону і трансатлантичних партнерів».

За словами адмірала, протягом останніх 250 років Росія прагне домінувати в Чорноморському регіоні та виділив цілі, які країна-агресор ставить перед собою після подій у Керченській протоці - після захоплення в полон 24 українських військових моряків.

«Три цілі спостерігаються. Перша - легалізація територіального моря навколо Криму. Друга - домінування і створення якомога найпотужнішого формування на території автономної республіки. Третє - вплив на країни Чорноморського регіону і спроби втручання в їхні внутрішні справи», - додав Воронченко.

За його словами, спостерігається, як РФ посилює Чорноморський флот, зокрема своє угруповання, що дислокується в Криму. Перш за все, зазначив адмірал, це носії крилатих ракет «Калібр».

«Зараз їх сумарний залп становить 86 одиниць корабельного складу, і до 2020 року, за нашими даними, вони намагатимуться підвищити цей потенціал до 168 ракет у залпі. Друге - створення Росією сильного угруповання в Азовському морі. Це - 105 катерів і кораблів, що виконують завдання нібито захисту їх кордонів, яких немає», - заявив командувач ВМС ЗСУ.

Він також додав, що пораховано щільність російських кораблів на Акваторію в Азові - це один корабель на 350 кв. км. При цьому в Каспії цей показник становить одиниця - на 4 тис. кв. км.

«Бачите, яка різниця», - сказав адмірал, зазначивши, що Росія завжди застосовувала брудні методи - шантаж і блеф. «Наприклад, доповідають про вдалий залпі двох ракет, але насправді була лише одна, яка в ціль не влучила», - сказав Воронченко.

Додамо, що у Анкарі протестували проти окупації Росією Криму.