Про це повідомив керівник делегації, глава комітету Держдуми у закордонних справах Олексій Пушков після голосування щодо резолюції, яка позбавила депутатів РФ права голосу в даному органі, передає «Європейська правда».

«Ми попереджали, що якщо буде обмеження права голосування навіть на короткий період, ми залишимо асамблею. Тож цього року ми припиняємо участь в роботі. Ми також припиняємо будь-які офіційні контакти з асамблеєю», – заявив він.

Пушков підкреслив, що російська сторона відмовляється виконувати рішення ПАРЄ щодо звільнення Савченко чи свою обіцянку про її відвідування представниками ПАРЄ.

«За таких умов не доводиться говорити про будь-які візити представників ПАРЄ, моніторинг ПАРЄ чи про контакти представників ПАРЄ з пані Савченко», – заявив він.

Він таких повідомив, що Москва всерйоз розглядає можливість виходу з Ради Європи, тобти припинення участі в Європейській конвенції з прав людини.

«Питання про участь Росії в РЄ буде розглянуто в кінці 2015 року виходячи з політичних умов, які будуть сформовані на той час. Я хочу зазначити, що досі Росія ніколи не розглядала таку можливість. Між тим сьогоднішнє рішення ПАРЄ ставить таке питання на порядок денний», – заявив депутат.

Нагадаємо, ввечері 28 січня Парламентська асамблея Ради Європи прийняла резолюцію, якою визнала Росію джерелом конфлікту на Донбасі.

Резолюція констатує, що Росія не лише не виправила проблеми, через які її позбавили права голосу у квітні минулого року, а й суттєво погіршила ситуацію. Тому окремою поправкою ПАРЄ відмовилась повернути Росії право голосу.

Російська делегація позбавляється права голосу та права участі в керівних комітетах до квітня 2015 року.

Окремою поправкою ПАРЄ закликала Росію звільнити Надію Савченко протягом 24 годин.