Про це йдеться у заяві МЗС Росії у зв’язку з американськими авіаударами в Сирії.

«Російська сторона припиняє дію Меморандуму, укладеного з США, про запобігання інцидентів і забезпечення безпеки польотів авіації в ході операцій в Сирії», – йдеться в заяві МЗС Росії.

Меморандум з безпеки польотів у Сирії був прийнятий в жовтні 2015 року. Він регламентує дії всіх літаків і безпілотників у повітряному просторі Сирії.

Після того, як угода почала діяти, Росія і США співпрацювали по каналах цілодобового оперативного зв'язку. Країни також домовилися про надання допомоги один одному при виникненні кризових ситуацій.

«Присутність військовослужбовців США та інших країн на території Сирії без згоди на те уряду цієї країни або рішення Радбезу ООН є грубим, явним і нічим не обґрунтованим порушенням міжнародного права. Якщо раніше це пояснювалося завданням боротьби з тероризмом, то зараз це акт агресії проти суверенної Сирії. Дії, які сьогодні веде США, ще більше руйнують російсько-американські стосунки», – йдеться в заяві МЗС Росії.

Як писав «Вголос», США випустили 50 крилатих ракет «Томагавк» по сирійських урядових цілях у відповідь на застосування сирійською владою у провінції Ідліб хімічної зброї, яка забрала життя десятків людей. 

За останніми даними міноборони Сирії, внаслідок нанесеного США ракетного удару по сирійській авіабазі загинуло шестеро осіб.

 

 «Вголос»