Росія розмістила берегову ракетну систему "Бал" на півострові Середній, на узбережжі Баренцевого моря, за 35 км від кордону з Норвегією.

Про це повідомляє Delfi.

ЗМІ зазначає, що розміщення берегової ракетної системи "Бал" на півострові Середній - це відповідь Росії на будівництво американської радіолокаційної системи Globus на території Норвегії.

Півострів Середній розташований за 35 км від норвезько-російського сухопутного кордону на півночі. За умови гарної погоди з півострова чудово проглядається норвезьке місто Варді, де американці зводять радіолокаційну систему Globus на замовлення норвезьких служб безпеки.

Американські радари тривалий час були каменем спотикання у відносинах Росії з Норвегією в галузі безпеки. У травні цього року Росія пообіцяла вжити контрзаходів щодо новітньої радіолокаційної системи, яка зараз будується у Варді, щоб забезпечити свою безпеку, але при цьому не пояснила, як безпеці можуть загрожувати радари - пристрої, створені для спостереження, а не для здійснення атак.

За даними ТАСС, берегова ракетно-артилерійська бригада Північного флоту, нещодавно переозброєна з протикорабельних берегових ракетних комплексів (БРК) "Рубіж" на комплекси "Бал", проведе перші стрільби новим озброєнням восени.

Новий ракетний комплекс, озброєний дозвуковими маловисотними протикорабельними ракетами Х-35, здатний ліквідувати наземні і надводні цілі противника на відстані у 150 км.

Нагадаємо, що США планують розмістити ракети середньої дальності в Азії.