Про це йдеться в заяві правозахисної організації Amnesty International, передає «ТСН».

«Рішення припинити діяльність Меджлісу в рамках російських анти-екстремістських законів - це ворожа, каральна міра, яка позбавляє членів кримськотатарської спільноти права на свободу асоціацій», - зазначив заступник директора Amnesty International по Європі та Центральній Азії Денис Кривошеєв.  

За його словами, відтепер будь-хто, хто пов'язаний з Меджлісом, в результаті цієї заборони, спрямованій на придушення тих небагатьох інакомислячих в Криму, які ще залишилися, може стати жертвою серйозних звинувачень в екстремізмі.

«Через припинення діяльності Меджлісу, доля тих членів кримськотатарської громади, які залишилися в Криму, стає ще більш незрозумілою, оскільки тепер їм ще більше загрожують залякування, тиск і кримінальне переслідування», - вважає Денис Кривошеєв.

В Amnesty International також відзначають, що кримські татари несуть на собі основний тягар утисків Росії в регіоні. Правозахисники нагадали, як у березні 2014 року проросійські бойовики викрали Решата Аметова, а його понівечене тіло було знайдено через 12 днів. З того часу, Amnesty International задокументувала передбачуване насильницьке зникнення як мінімум трьох кримських татар на півострові. Досі немає жодних ознак реального розслідування цих злочинів.

«На жаль, сьогоднішнє рішення про припинення діяльності - лише останній крок з довгої серії розправ над кримськотатарською спільнотою. В Криму повинні бути відновлені права Меджлісу на продовження існування і подання спільноти, а права на свободу асоціацій і вираження думок, повинні бути дотримані», - говорить Денис Кривошеєв.