Позачергове засідання Радбезу ООН заплановане на вівторок, 12 лютого. Його ініціювала Росія і стосуватиметься воно ситуації в Україні. Задекларований РФ привід – четверта річниця підписання Мінських домовленостей.

Про це у Facebook написав речник Постійного представництва України в ООН Олег Ніколенко.

“Але не поспішайте вірити в те, що Росія почала палко перейматися Мінськими угодами, в яких вона досі не виконала жодного пункту. Справа в тому, що це – чергова “димова завіса”, метою якої є відволікти увагу держав-членів ООН від першого комплексного обговорення в Генеральній Асамблеї ООН російської агресії проти України”, – зауважив він.

За його словами, спеціальне засідання заплановане на 20 лютого – в п’яту річницю початку конфлікту – в рамках нового пункту порядку денного Генасамблеї, який провела Україна у вересні минулого року.

“У конструктивну роль Кремля у вирішенні ініційованого ним же конфлікту в ООН ніхто не вірить. Тому скликання російською стороною засідання Радбезу виглядає особливо цинічним. Але кого це вже дивує?”, – наголосив він.

Ніколенко додав, що під час запланованого засідання Генасамблеї буде обговорюватись актуальна інформація про події на сході України, оскільки останніми днями російські бойовики обстрілюють українські позиції, зокрема із забороненого Мінськими домовленостями озброєння. Також відбудеться дискусія щодо утримання тиску на Росію до повного припинення агресії.

❗12 лютого відбудеться засідання Ради Безпеки ООН щодо ситуації в Україні на прохання Російської Федерації….

Опубліковано Oleg Nikolenko Понеділок, 11 лютого 2019 р.

Як писав “Вголос”, 26 листопада Радбез ООН зібрався на позачергове засідання через дії Росії в Азовському морі.