«Генконсульство України отримало офіційну інформацію слідчого про відмову в задоволенні клопотання нашого консула про відміну запобіжного заходу стосовно пана Федоровича, а саме взяття його на поруки», – повідомив директор департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс.

Перебийніс повідомив, що справу ще не передали до суду бо перебуває на дорозслідуванні.

Під час наступних контактів на високому рівні із російською стороною, Україна планує знову підняти питання про повернення українського рибака на батьківщину.

Також речник МЗС повідомив, що планується передати Федоровичу чергову матеріальну допомогу для оплсти його проживання в Ейську.

Минулого тижня Генпрокуратура України звернулась в прокуратуру Росії із проханням передати кримінальне провадження проти українського моряка для подальшого розслідування правоохоронцями на території української держави. При цьому було зазначено про необхідність спільного об’єктивного і всебічного розслідування обставин інциденту.

Нагадаємо, 17 липня в Азовському морі баркас із українськими рибаками зіткнувся із катером Берегової охорони прикордонної служби Росії. Вцілілий після зіткнення з російськими прикордонниками в Азовському морі 17 липня український рибалка Олександр Федорович стверджує, що прикордонники спочатку в них стріляли, а потім свідомо пішли на таран. 

Джерело: РІА Новини