ВВС США перекинули в Європу шість стратегічних бомбардувальників B-52 для навчань з «інтеграції в театр військових дій і льотної підготовки» з регіональними союзниками і партнерами по НАТО,

Цей крок розцінюється, як потужний сигнал Росії у дні п’ятиріччя військової анексії Криму, повідомляє російська служба Голосу Америки.

Оперативна авіагрупа, що складається з бомбардувальників B-52 Stratofortress, льотчиків і допоміжного обладнання з 2-го бомбардувального крила, що базується на базі ВПС Барксдейл в Луїзіані, прибула на базу Королівських ВПС Ферфорд в кінці минулого тижня і з тих пір бере участь в різних тренувальних завданнях по всій Європі, повідомили в ВПС США.

У понеділок чотири B-52 «виконали польоти в кілька місць в Європі, в тому числі до Норвезького моря, Балтійського моря / Естонії і Середземного моря / Греції», повідомили в ВВС.

Бомбардувальники B-52 з бази ВПС Андерсен на острові Гуам і з бази Ферфорд також провели «одночасні навчання з ознайомлення з театрами військових дій в Індо-Тихоокеанському регіоні та Європі», коли бомбардувальники «полетіли на північ, до району, розташованого на схід від Камчатського півострова» поблизу Росії.

«В цілому польоти з Індо-Тихоокеанського регіону і Європи продемонстрували прихильність США своїм союзникам і партнерам через глобальне розгортання військових сил», – йдеться в прес-релізі ВВС.

Бомбардувальники B-52 вперше надійшли на озброєння в 1950-і роки, в розпал «холодної війни», і спочатку створювалися як міжконтинентальні ядерні бомбардувальники з великою дальністю польоту, здатні завдати удару в глибинних районах Радянського Союзу.

Нова модифікація B-52 була введена в експлуатацію в 1962 році, і 48-метровий літак став символом «холодної війни».

Після завершення «холодної війни» літаки зазнали значних змін і були оснащені високоточними ракетами, сучасною електронікою і високотехнологічними датчиками.

Згідно з офіційною інформацією ВВС, кожен бомбардувальник може нести бомби, міни та ракети загальною масою близько 32 тонн.

Москва продовжує нарощувати власну військову присутність в регіоні, змушуючи США робити те ж саме.

Однак глава Європейського командування США говорить, що це, схоже, не приносить результатів.

«Я поки не задоволений нашим станом засобів стримування в Європі», – заявив генерал Кертіс Скапаротті раніше в цьому місяці.

За його словами, його командування стикається з браком сухопутних і військово-морських сил, а також засобів ведення розвідки, спостереження і рекогносцировки.

«Мене турбує потенціал для ведення розвідки, спостереження і рекогносцировки, з огляду на зростаючу загрозу з боку Росії. Мені потрібно його збільшити », – додав він.

«У світлі модернізованої і все більш агресивної конфігурації російських сил Європейське командування рекомендує наростити наші сили, передані в оперативне підпорядкування, і сили, що знаходяться в Європі на ротаційній основі, для посилення нашої позиції стримування», – сказав Скапаротті.

Кремль виступив з критикою перекидання стратегічних бомбардувальників В-52 в Європу.

«Безумовно, подібні дії Сполучених Штатів не ведуть до зміцнення атмосфери безпеки і стабільності в тому регіоні, який прилягає безпосередньо до кордонів Російської Федерації, – заявив журналістам прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков. – Швидше навпаки – це викликає додаткову напруженість».