Як заявила на брифінгу речник МЗС РФ Марія Захарова, ноту вручили 3 квітня, повідомляється на сайті відомства.

У РФ назвали затримання неправомірним.

«Звернуто увагу української сторони на те, що екіпаж судна утримується в нелюдських умовах, до нього не допустили російських консульських співробітників. Російська сторона зажадала негайного звільнення незаконно затриманих російських громадян, повернення судна «Норд» його законному власнику та недопущення аналогічних провокацій у майбутньому», – йдеться в повідомленні.

Консульству Росії в Одесі дали вказівку продовжувати домагатися зустрічі з капітаном судна.

Також Росія назвала затриманих членів екіпажу з паспортами РФ, виданими в окупованій Керчі, громадянами РФ.

Саме затримання судна у Росії назвали «безчинством української влади».

«Українська сторона відмовляє нашим дипломатам у відвідуванні росіян, стверджуючи, що всі члени екіпажу, включаючи капітана, є вихідцями з Керчі, а, отже, громадянами України... Продовжуємо наполягати на невинності наших співвітчизників, піддаються незаконним, агресивних дій з боку силових і судових структур України», – йдеться в повідомленні.

Як писав «Вголос», 25 березня українські прикордонники в Азовському морі затримали риболовецьке судно-порушник під прапором Росії.

Судно «Норд» зупинили в 15 милях від Обиточної коси. У ході перевірки встановлено, що воно зареєстроване на тимчасово окупованій території АР Крим. Крім цього, члени суднокоманди порушили порядок виїзду з тимчасово окупованої території України. Всі вони мали так звані паспорти громадян РФ, видані у Керчі. Пізніше суд заарештував затримане судно. 4 квітня українські прикордонники затримали капітана «Норду» Володимира Горбенка.

Держприкордонслужба повідомила, що російським дипломатам не будуть надавати доступ до членів команди арештованого судна «Норд». У відомстві це пояснили тим, що судно «Норд» є українським (порт реєстрації – Керч) і члени екіпажу, попередньо, також є громадянами України, а тому доступ до неї посадових осіб російських дипломатичних установ не передбачено.

Так зване Управління Федеральної служби безпеки Росії в окупованому Криму порушило кримінальну справу проти екіпажу корабля української Держприкордонслужби за затримання риболовецького сейнера «Норд» і його членів екіпажу.