Так за даними українських військових, вони бачили, як 11 російських, зенітно-ракетних комплексів «ОСА» заїхали на територію військового аеродрому, неподалік селища Кіровське.

Такі зенітні ракетні комплекси застосовуються для прикриття мотострілецьких дивізій, йдеться в сюжеті "Новин 2+2".

Разом з тим, за інформацією Центру військово-політичних досліджень - за минулу добу через Керченську протоку росіяни переправили дві батареї надсучасних зенітних ракетно-гарматних комплексів «Панцир-С1». На озброєння російської армії ці комплекси потрапили лише 2 роки тому.

Вони призначені як для знищення повітряних, так і для ураження наземних легкоброньованих цілей.

«Зараз ми спостерігаємо останній етап створення ППО, яка б повністю прикривала Крим. Це прибуття ось цих зенітно-ракетно-гарматних комплексів «Панцир-С1». Тобто з повітря Крим вже можна вважати прикритим. Одночасно росіяни комплекси «Бастіон» ракетні протикорабельні теж в Крим перекинули. Це вже оборона узбережжя безпосередньо від водних кораблів. І паралельно, як ми бачимо, заблокований перешийок, що з'єднує Крим з материком, там зосереджені реактивні системи залпового вогню, артилерія. Таким чином, росіяни зараз за фактом перетворюють Крим у фортецю, яка була б захищена від вторгнення збройних сил України з материка і від якихось дій американських чи НАТОвських кораблів з моря», - пояснив керівник Центру військово-політичних досліджень Дмитро Тимчук.

Нагадаємо, 15 березня ввечері через залізничну станцію «Керч» росіяни доправили в Крим зенітно-ракетний дивізіон С-300 у складі чотирьох батарей ешелоном з 25 вагонів.

Джерело: УНІАН