Про це йдеться у заяві МЗС України щодо обстрілу терористами Маріуполя.

«Закликаємо Спеціальну Моніторингову Місію ОБСЄ невідкладно долучитися до такого розслідування», – йдеться у повідомленні.

Відомство додає, що обстріл відбувся на тлі зроблених напередодні ватажком терористичного угруповання «ДНР» заяв про готовність до подальших атак українських міст, а також значної активізації перекидання регулярних підрозділів російських збройних сил, зброї та важкої техніки на територію Донецької та Луганської областей.

«Росія, яка продовжує підтримувати терористичну діяльність незаконних збройних формувань на Донбасі і військовослужбовці якої беруть безпосередню участь у бойових діях проти України, несе повну відповідальність за невинні жертви у Волновасі, Дебальцевому, Донецьку, Маріуполі та багатьох інших містах і селах України», – заявили дипломати.

«Очікуємо, що Росія, нарешті виконає свої зобов’язання, вплине на своїх підопічних і припинить їхню підтримку. Ми також вимагаємо від Росії повного виконання Мінських домовленостей, включно з негайним виведенням всіх своїх збройних підрозділів з території України, закриттям українсько-російського кордону та встановлення міжнародного моніторингу», – додали вони.

МЗС також закликало міжнародне співтовариство засудити цей та інші здійснені терористами злочини.

Як писав «Вголос», внаслідок теракту у Маріуполі загинуло 30, постраждали 97 мирних мешканців.

У своїй заяві Президент України Петро Порошенко заявив, що «дав наказ скликати завтра засідання РНБО для розробки та втілення додаткових дієвих кроків у зв'язку із стрімким погіршенням обстановки на Сході».