Про це йдеться у повідомленні місії США при ОБСЄ, інформує «Українська правда».

З огляду на вето РФ постійна рада ОБСЄ 22 жовтня змогла лише на місяць продовжити термін роботи діючої спостережної місії, до складу якої входять 16 спостерігачів, які працюють тільки на два контрольно-пропускних пункти.

«Незважаючи на неодноразові запити від членів ОБСЄ і країн-партнерів, РФ продовжує блокувати розширення мандату місії ОБСЄ, яка наразі спостерігає за двома прикордонними контрольно-пропускними пунктами. Ці контрольно-пропускні пункти разом складають всього 1 км на сотні кілометрів міжнародної кордону між Україною і Росією», – говориться у повідомленні.

Посол США при ОБСЄ Деніел Бер висловив жаль з приводу такої позиції Росії.

«На жаль, ця тривала обструкція – це ще одна втрачена можливість для Росії підкріпити свої слова дією і сприяти деескалації», – заявив він.

«Не повинно бути жодних ілюзій – спостережна місія в тому вигляді, в якому вона сьогодні діє, є неадекватною», – додав Бер.

«Ми продовжуємо закликати Росію до підтримки повного виконання Мінського протоколу, в якому чітко передбачається моніторинг ОБСЄ по обидва боки українсько-російського міждержавного кордону, а також створення зони безпеки в прикордонних районах України і Росії», – наголосив представник США.

«Росія також повинна відкликати своїх бійців і важке озброєння з України і повернути всіх заручників, як цього вимагають мінські домовленості», – відзначив Бер.

Раніше повідомлялося, Росія блокує рішення ОБСЄ щодо контролю кордону.