Про це заявив заступник голови Державного агентства рибного господарства України Андрій Кравченко, повідомляють «Крим.Реалії».

За його словами, до анексії Криму вилов в Чорному морі становив до 50 тисяч тонн, але внаслідок окупації частина українських промислових господарств залишилися на території півострова.

«Близько 90% ми втратили в Чорному морі промислових запасів – доступ до ресурсів, а також господарств і суден, які залишилися на анексованій території», – сказав Кравченко.

Він зазначив, що в таких умовах промисел в Азовському морі залишається важливим для України.

«В Азовському морі в 2018 році наші суб'єкти господарювання виловили вже понад 37 тисяч тонн – це досить великий обсяг, який частково забезпечує продовольчу безпеку нашої держави», – повідомив представник Держрибагентства.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконним і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели низку економічних санкцій. Росія відкидає окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила дату початку тимчасової окупації Криму та Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

 

«Вголос»