Обама заявив про те, що жодна велика держава не має права «задирати» меншу країну і уточнив, що Росії доведеться заплатити за агресію на території України, передає «ТСН». 

«Ми зробимо так, що Росія заплатить ціну за агресію. Ми з'ясуємо правду та інші приєднаються до нас...», - сказав американський президент, додавши, що дії РФ порушили той «порядок, який склався після Світової війни».  

Водночас, він підкреслив, що покарання Росії не є безальтернативним, передає «Європейська правда». 

«Є інший шлях, шлях дипломатії і миру, початок якому поклало нещодавнє перемир’я. Якщо Росія обере цей шлях, ми готові зняти наші санкції», - заявив президент США.

За його словами, цей варіант дозволить відновити попередню роль РФ в світі та «запросити Росію до вирішення світових проблем».

Нагадаємо, 12 вересня вступив у дію новий пакет санкцій Євросоюзу та США проти Росії, який був погоджений 8 вересня.

Нові санкції ЄС торкнулися 9 компаній оборонного комплексу, у тому числі концернів «Оборонпром», «Об'єднаної авіабудівельної корпорації» і «Уралвагонзавод». 

У переліку санкцій, які Євросоюз офіційно ввів проти Росії, є 24 особи – росіяни та терористи, яким заборонили в'їзд на територію країн ЄС, а також «заморозили» всі їхні активи в Європі. Таким чином, у список осіб, проти яких було запроваджено санкції Євросоюзу, тепер вже фігурує 119 прізвищ.

США включили в санкційні списки найбільший банк країни – «Сбербанк», та енергетичні компанії: «Газпром», «ЛУКОЙЛ», «Сургутнафтогаз», «Транснефть», «Газпром нафта», а також п'ять оборонних і високотехнологічних держкорпорацій. 

До санкцій також приєднались Канада і Норвегія