Екс-високопоставлений офіцер, полковник українських військово-повітряних сил Сергій Лазарєв виявився агентом ГРУ – його розкрила контррозвідка.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.

Сергій Лазарєв зробив блискучу кар’єру. Свого часу в Міністерстві оборони він відповідав за облік усієї техніки в Збройних Силах. Щиро зізнається — Україну сприймав тільки у вигляді філії Росії. Скаржиться, що українізація викликала у нього просто фізичне відторгнення.

“Неприємно. Українською мовою усе. Російською говориш, підозріло на тебе дивляться. Мені було некомфортно, і я сам шукав шляхи, виходи й способи передачі інформації”, — розповідає він.

У Росії, у прикордонному місті Шебекіно, у будинку рідної сестри він зустрівся із куратором Денисом, офіцером російської військової розвідки. Росіян цікавили секрети української військової авіації, а зраднику було досить російської пенсії.

Він зрозумів, що бажає більшого. І почав готувати запасний аеродром. Тому обміняв військові таємниці на ось цей документ. Вид на проживання у Росії. І отримав гучний позивний — “Сократ”.

Російська розвідка хотіла отримати через агента “Сократа” один із найпопулярніших безпілотників на фронті. Декілька разів такі безпілотники виявляли сучасну російську техніку на окупованому Донбасі.

Але отримати секретні дані так і не вдалося, Сергія Лазарєва заарештували співробітники українських спецслужб. Зараз він перебуває у Лук’янівському СІЗО. Сподівається, що його обміняють на одного з десятків українських заручників.