Росія збудувала на території анексованого Криму військові бази з аеродромом для спеціальних бомбардувальників, що можуть транспортувати ядерну зброю.

Про це інформує Крим. Реалії.

Зокрема повідомляється про отримання фотографій, зроблених із космосу, на яких видно низку нових військових об'єктів.

Одну із баз збудували біля селища Новоозерне, біля озера Донузлав. Ще у 2018 році тут були зруйновані сільськогосподарські будівлі, проте упродовж 2020 року тут звели військову частину. У її приміщеннях зберігається озброєння, яке видаватимуть мобілізованим у разі війни. Зокрема на базі є сотні артилерійських систем і броньована техніка.

База зберігання біля Новоозерного
База зберігання біля Новоозерного

У 2016 році біля Севастополя почали будувати радіотехнічну станцію із десятком супутникових антен у вигляді тарілок. Їхній середній діаметр становить приблизно п'ять метрів.

Неподалік від Керчі поряд із трасою "Таврида" звели нові радіолокаційні станції і вісім ракетних комплексів С-400.

У Євпаторії Росія звела радіоантену діаметром приблизно 30 метрів, а також розмістила свої військово-космічні сили на базі українського космічного центру.

Євпаторія космічний військовий об'єкт
Радіопрозорий купол поблизу Євпаторії

На аеродромі Бельбек окупанти розширили і продовжили злітно-посадкову смугу. Екскомандир 204-ї Севастопольської бригади тактичної авіації Юлій Мамчур вважає, що тут будуть приземлятися стратегічні бомбардувальники ТУ-160. Він також робить висновок, що смугу збільшують для приймання носіїв ядерної зброї.

Аеродром Бельбек
Аеродром Бельбек

Читайте більше новин за посиланням: