Адвокат полонених українських моряків стверджує, що російська влада продовжує тиснути на них.

Про це написав у Facebook адвокат Микола Полозов.

У повідомленні йдеться, що військовополоненого моряка Андрія Оприска кілька днів тому викликали до слідчого кабінету СІЗО, де невідомий чоловік (імовірно, оперативний співробітник ФСБ) за відсутності адвоката почав задавати йому запитання щодо умов утримання, стану здоров’я і обставин справи. За словами Полозова, Оприску запропонували дати свідчення про інших військовополонених, однак моряк відмовився відповідати на запитання незнайомця.

“Це уже не перший випадок тиску на Андрія Оприска, близько місяця тому до нього також приходили невідомі люди з розмовами і запитаннями”, — написав Полозов.

Моряк подав заяву, що не має бажання розмовляти ні з ким без присутності адвоката або консула. За словами Полозова, психологічний тиск на військовополонених здійснюють як оперативники Федеральної служби безпеки, так і за допомогою так званої “внутрішньокамерної розробки”, коли співкамерник військовополоненого свідомо діє в інтересах спецслужби.

Адвокат зазначив, що такі дії порушують положення третьої Женевської конвенції “Про поводження з військовополоненими”.

Нагадаємо, що у понеділок, 18 лютого, у московському суді завершилось засідання у справі чотирьох полонених українських моряків.

Як писав “Вголос”, Україна подала додаткову заяву до Європейського суду щодо військовополонених моряків.