"Російський посол в Україні Віктор Черномирдін може стати новим послом Росії в Азербайджані. На його посаду в Києві може бути призначено Сергія Кирієнка", - пишуть Тетяна Івженко і Сохбет Мамедов у статті "Черномирдіна перекидають на кавказький фронт", опублікованій 12 липня в російській "Независимой газете".

Найближчим часом посла РФ в Україні Віктора Черномирдіна можуть удруге відправити у "почесне засилання". Першим його вигнанням, як прийнято вважати, стало призначення в Київ у травні 2001 року. Зараз український політичний істеблішмент обговорює можливість нового призначення Черномирдіна послом в Азербайджан. Така перспектива пояснюється початком нової передвиборної кампанії в Україні, під час якої Росія має намір обстояти свої інтереси. Черномирдін, які налагодив дуже тісні зв’язки з табором помаранчевих і в першу чергу – з Юлією Тимошенко, більше не є для Москви вірним ставлеником і надійним партнером в Україні,- зазначає НГ. 

Російське дипломатичне джерело "НГ" не підтвердило і не спростувало повідомлення про майбутню заміну посла РФ в Україні. Водночас воно заявило: "Для Росії Україна – пріоритетна країна СНД. Питання про призначення посла в Україну розглядатиметься на найвищому рівні". 

Независимая газета