Про це йдеться в коментарі департаменту інформації і друку Міністерства закордонних справ Російської Федерації (РФ), опублікованому на офіційному сайті відомства.

У коментарі наголошується на тому, що країнами-гарантами суверенітету і безпеки України за Будапештським меморандумом 1994 року виступають РФ, США і Велика Британія.

«Хотілося б задатися питанням, яким чином вкладаються в ці гарантії загрози застосування санкцій до керівництва України, які неодноразово звучали з боку ЄС і США під час заворушень у Києві? Що це, як не економічний примус стосовно суверенної держави? Як ставитися, наприклад, до мало не постійного чергування західних емісарів на «майдані»? Як кваліфікувати заяви США і ЄС про те, що там уже не розглядають як легітимного партнера законно обраного главу держави, на відміну від нових керівників, призначених на площі в порушення всіх конституційних процедур?», – йдеться у коментарі МЗС Росії.

«Все це – приклади того, як США та ЄС активно потурали державного перевороту в Києві, діючи проти політичної незалежності та суверенітету України в порушення зобов'язань за Будапештським меморандумом», – заявили у відомстві.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін раніше заявив, що не визнає гарантії Україні за Будапештським меморандумом.