Водночас він визнав, що вирішувати це все одно мають самі українці.

Як сказав Лавров, він і Керрі домовилися далі зустрічатися на переговори щодо української кризи «досить часто».

За словами російського міністра, зустріч із колегами зі США була «дуже конструктивною». В її перебігу, сказав він, США і Росія домовилися спільно працювати «з українським урядом із українським народом у ширшому розумінні», щоб забезпечити права національних меншин, мовні права, роззброєння нерегулярних формувань, конституційну реформу й вільні і чесні вибори.

При цьому Лавров зауважив, що сторони висловили розбіжні погляди щодо причин української кризи. Тому, сказав він, Росія і США домовилися шукати «точки дотику», щоб дійти спільної позиції щодо дипломатичного виходу з ситуації.

Переговори спершу сам-на-сам, а потім разом із делегаціями протривали в резиденції посла Росії у Франції в Парижі за зачиненими дверима чотири години.

Раніше в неділю в інтерв’ю на державному російському «Першому каналі» телебачення Лавров заявляв, що Москва пропонує спільно зі США і ЄС сформулювати загальні заклики до влади в Києві, зокрема, до створення такої нової Конституції України, яка б гарантувала, серед іншого, її федеративний устрій, позаблоковий статус і державний статус російської мови. У Києві у відповідь наголосили, що ці ультиматуми Москви свідчать: Росія діє в Україні як агресор, якому потрібне не врегулювання, а повна капітуляція, розкол і знищення української державності

Задля цієї зустрічі Керрі в суботу, повертаючись до США з візиту до Саудівської Аравії, наказав розвернути літак і повернутися до Франції.

Про зустріч домовилися у принципі президенти США і Росії Барак Обама і Володимир Путін у перебігу телефонної розмови, що відбулася у п’ятницю.

Під час тієї розмови Обама закликав Путіна дати письмову відповідь на попередні пропозиції США щодо врегулювання української кризи, а також утримуватися від провокацій на кордоні з Україною, припинити нарощування там військових сил, а також погодитися на співпрацю з урядом України задля деескалації кризи. Обама також підтвердив, що США рішуче виступають проти дій, які Росія вже вчинила на порушення суверенітету і територіальної цілісності України. У Кремлі ж натомість повідомили, що Путін усе твердив Обамі про «невпинний шабаш екстремістів, які безкарно здійснюють акти залякування мирних жителів, владних структур, органів правопорядку» в різних регіонах України і в Києві.

Представники керівництва Росії, повідомляючи про свої переговори щодо становища в Україні з представниками Заходу, щоразу заявляють про «шабаші екстремістів, неонацистів і бандерівців», які начебто охопили всю Україну й боротьба з якими нібито є головним завданням світу. Західні керівники, зі свого боку, в першу чергу наголошують на незаконних діях Росії, яка на порушення всіх норм міжнародного права вторглася до українського Криму, а потім анексувала його.

Джерело: Радіо Свобода