Такі попередні дані наводить агентство «Bloomberg», передають «Ведомости».

Причиною скорочення експорту є падіння попиту в Європі і в Україні.

«Газпром» поставив не більше 195 млрд куб. м газу з Росії в Європейський союз, Туреччину і країни СНД, оцінює UBS AG. Це приблизно на 10% менше, ніж в 2013 р

Загальний обсяг експорту склав близько 192 млрд куб. м минулого року. Такі розрахунки Bloomberg наводить, орієнтуючись на щоденні дані європейських операторів трубопроводів. Експорт палива з Норвегії, основного конкурента Росії, знизився тільки на 1,5% до 101 млрд куб. м, повідомив у вівторок національний оператор трубопроводу Gassco.

«Політика Євросоюзу та України скорочувати залежність від російського газу приносить свої плоди. «Газпром» не буде серйозно нарощувати обсяги поставок в середньостроковій перспективі, принаймні, поки не почне експорт до Китаю в 2019 по 2020 рр.», вважає аналітик UBS Максим Мошков.

Доходи «Газпрому» від експорту газу в січні - листопаді 2014 скоротилися порівняно з тим же періодом роком раніше на 15,7% до $50,679 млрд, виходить з даних Федеральної митної служби (ФТС) Росії.

У той час як частка «Газпрому» на ринку ЄС оцінюється як і раніше в 30%, європейські країни скоротили споживання газу на 9% в минулому році, цей показник знижується четвертий рік поспіль, вважає Eurogas.

Нагадаємо, Україна у 2014 році скоротила імпорт газу з Росії майже вдвічі – до 14,5 млрд. куб. м.