До України після трьох років незаконного ув’язнення повернувся політв’язень, фігурант “справи українських диверсантів” в окупованому РФ Криму Володимир Присич.
Про це повідомляє Еспресо.TV .
Як зазначає видання, українця звільнили 15 серпня з колонії у Кабардино-Балкарії.
“Українець почуває себе задовільно, але потребує подальшого лікування та реабілітації. Володимир Присич і його рідні вдячні українським правозахисникам, представникам української влади, особливо Консульської служби МЗС України, Василю Кириличу і Тарасу Малишевському за допомогу в поверненні політв’язня додому після закінчення терміну незаконного покарання. Також Володимир дякує всім небайдужим людям, які писали йому в колонію. Після отримання листів з Верховної Ради України та від української діаспори в США, ставлення адміністрації колонії до нього стало помітно кращим”, – повідомили у прес-службі Кримської правозахисної групи.
Зараз українець перебуває вдома, у Харківській області.
Володимира Присича засудили 18 травня 2017 до трьох років позбавлення волі. Його звинувачували у тому, що він був спільников “українських диверсантів”, яких затримали на кордоні з Кримом на початку серпня 2016 року. Його визнали винним за ч. 2 ст. 228 КК РФ (незаконне придбання, зберігання, перевезення, виготовлення, переробка наркотичних засобів). При цьому, на засіданні суду Присич сказав, що давав свідчення під тортурами.