Офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова звинуватила Інститут національної пам'яті України (ІНП) у фальсифікації історії країни.

Про це вона повідомила під час брифінгу у четвер, 7 березня.

"Ще одна тема — це спроби фальсифікації історії в Україні. Київська влада продовжує проводити цілеспрямовану політику з фальсифікації історії країни. Звернув на себе увагу нещодавно опублікований річний звіт Українського інституту національної пам'яті — це головне відомство в Україні, яке під гаслами "Відродження української духовності", на ділі займається антиросійської пропагандою і створенням історичних міфів", — заявила Захарова.

Найбільше її обурило те, що ключовими напрямками діяльності ІНП 2018 року були організація та проведення заходів, присвячених пам'яті жертв Голодомору та розробка нормативно-правових актів у сфері декомунізації.

Гнівно відреагувала Захарова і на плани Інституту на 2019 рік щодо боротьби з російськими історичними міфами та вшанування пам'яті жертв російсько-української війни.

Як писав "Вголос", із бібліотек окупованого Криму таки вилучать підручник із історії, на який образилися кримські татари.