Про це мовиться у коментарі департаменту інформації і друку МЗС РФ.

Як відомо, Сейм Латвії в третьому, остаточному читанні прийняв поправки до закону про освіту, що передбачають поступовий перехід шкіл національних меншин на навчання державною мовою.

В МЗС РФ заявили, що «масові протести і звернення російськомовної громадськості до президента країни і в провідні світові правозахисні інституції (…) ігноруються».

«Такі одіозні кроки, що здійснюються під лицемірними гаслами, нібито робиться це мало не «на благо», і навіть більше того, «на прохання самих учнів та їх батьків», на практиці не мають нічого спільного з інтересами нацменшин, що проживають в країні, а навпаки - є продовженням проведеної протягом останніх 25 років в Латвії дискримінаційної політики, спрямованої на примусову асиміляцію російськомовного населення», - йдеться в заяві.

«У черговий раз під приводом «інтеграції» і «зміцнення позиції державної мови» знехтувані законні інтереси та міжнародно визнані права більш ніж третини населення цієї прибалтійської республіки», - заявили російські дипломати.

У МСЗ РФ зауважили, що ухвалені поправки Сейму суперечать цілій низці міжнародно-правових актів.

«Офіційна Рига має усвідомлювати, що своїми недружніми кроками продовжує ускладнювати двосторонні відносини, і вся відповідальність за це повністю лягає на латвійську сторону», - заявили в російському міністерстві.