Під цей закон також потрапляє вся продукція Apple, користувачі якої не зможуть користуватися iPhone і Ipad, повідомляє агентство «Новини регіонів Росії».

Зокрема, цей закон передбачає собою зберігання всіх персональних даних мешканців нашої країни виключно на території Росії. Мається на увазі спеціальна програма облікового запису ICloud, яка вбудована в кожен мобільний. Вона передає всю інформацію про кожного користувача в світі на спеціальні сервера в США.

На жаль, компанія Apple, не має у нас своїх серверів, а всі російські персональні дані зберігаються в Каліфорнії, що унеможливлює використання модного гаджета в Росії.

За словами інтернет-омбудсмена РФ Дмитра Мареничева, ні у Apple, ні у будь-якій іншій компанії не вистачить часу перенести контент на територію Росії до початку 2015 року.

Раніше вступ в силу закону було призначено на вересень 2016 року, однак депутати Держдуми прийняли поправки, якими початок дії постанови зсувається на 1 січня 2015 року.

Відповідно до закону, заборона торкнеться всіх звичних інтернет-сервісів: від соціальних мереж до покупки товарів в Інтернеті, так як всі вони відправляють дані користувача на сервери за кордоном.