Про це написав на своїй сторінці у Facebook керівник у Центр військово-політичних досліджень Дмитро Тимчук.

«За нашими даними, російські війська в 200-км прикордонній зоні здійснили перегрупування. Однак безпосередніх спроб перетнути державний кордон частинами та підрозділами армії РФ зафіксовано не було. До 05:00 ранку сепаратисти отримували запити на організацію «коридору» на держкордоні», – написав Тимчук.

«Сценарій зводився до того, що групи сепаратистів повинні були нейтралізувати наші прикордонні наряди на одній з польових доріг в Луганській області та відслідковувати переміщення українських військ поблизу кордону. Забезпечивши, таким чином, безперешкодний прохід підрозділів російських військ на українську територію. З тим, щоб потім російські військові прийшли на допомогу сепаратистам, які захопили адмінбудівлі в містах східної України (варіант «зелених чоловічків»)», – додав він.

Разом з тим, за словами Тимчука, вторгнення у вигляді «повноцінного» наступу російських військ не планувалося.

Українські прикордонники вжили заходів щодо посилення охорони держкордону. У прикордонні райони заздалегідь були передислоковані і частини Збройних сил України, зазначив він.

«На даний момент запланований російською стороною сценарій не реалізований. Однак це не означає, що супротивник не спробує реалізувати його знову. Ми відстежуємо ситуацію», – додав Тимчук.