Відповідну заяву об‘єднання росіян оприлюднило сьогодні. Напередодні у Львові відбулась щоквартальна нарада керівників російських організацій Львівщини, на якій, серед іншого, розглядалася ситуація, пов’язана з намірами кримської партії.

За підсумками обговорення Об’єднання російських общин та організацій Львівщини заявляє: «Під час підготовки до наради та безпосередньо під час зустрічі керівники усіх найбільших організацій, які представляють російську громаду Львівщини (Російська община Львівської області, Російське товариство ім. О. Пушкіна та міська організація Товариства, ЛОО Руського руху України, Асоціація культури та освіти «Русский дом», Російське Молодіжне Братство, Земляцтво ленінградців у Львові «Питер-клуб») зазначили, що ані письмово, ані усно з приводу організації ходи центральними вулицями Львова на День Перемоги ніхто з ініціаторів заходу до них не звертався. Ні до, ні вже після оприлюднення «Рускім Єдінством» своїх намірів у засобах масової інформації. В свою чергу, ніхто з керівників російських організацій не звертався до керівників маловідомої на західних теренах України партії «Русское Единство» з проханням про захист «всіх руських людей», як це зазначено в заяві ініціаторів проведення ходи».

Об’єднання російських общин та організацій Львівщини не планує звертатися з таким проханням і в майбутньому, адже «російські організації регіону спільно з ветеранськими організаціями, низкою політичних сил та національно-культурних товариств кожного року масово відзначають у Львові День Перемоги, роблять це урочисто та достойно, з дотриманням християнських традицій».

«За ці роки були періоди, коли представники місцевої влади (і міської, і обласної) демонстрували відверто байдуже ставлення до Дня Перемоги, але рівень відзначення в 2010 році 65-ої річниці Перемоги над фашизмом, участь в урочистостях перших осіб Львова та Львівщини продемонстрували розуміння владою важливості збереження традицій даного свята для зміцнення України, як суверенної держави», - йдеться у заяві.

Російська меншина зазанчає, що програма відзначення минулорічного ювілею Перемоги передбачала і масову ходу, яка відбулась. «І гості з інших регіонів приїжджають до нас на відзначення Дня Перемоги практично кожен рік. Та й прапор Росії, разом з прапорами інших держав – переможниць у війні, вже багато років присутній у Львові під час урочистостей. Отже, нічого принципово нового ініціатива «Русского Единства» не несе», - підкреслили вони.

Автори заяви при цьому не відмовляють бажаючих в праві приїхати до Львова з метою віддати данину пам’яті воїнам-визволителям, але застерігають, щоб згадана ініціатива не перетворилася на інтернет-акцію, коли «за безвідповідальним закликом нікому невідомої людини, до Львова приїдуть люди з різних регіонів, які не орієнтуються в місті, що відкриє можливості для конфліктів та нагнітання ситуації».