Сьогодні, 30 червня, у Російському товаристві ім. О.Пушкіна (РТП) у Львові журналістам представили нового голову Товариства – відомого львівського письменника та журналіста Олега Петрова. Його та новий керівний склад Товариства було обрано 19 червня в Актовому залі Шахового палацу на позачерговій конференції Російського товариства.

Позачергова конференція відбулася з ініціативи активістів Російського товариства, у ній взяли участь члени Товариства з усіх районів Львова і з Червонограда. "Шаховий палац" був заповнений повністю, тут було присутніх 240 осіб. Результатом роботи конференції стало те, що було висловлено низку претензій до попереднього керівництва, зокрема – до голови Олега Лютікова, визначено подальші кроки в удосконаленні Товариства та обрано нове керівництво Російського товариства ім.О.Пушкіна", – зазначив О.Петров.

Новий голова Товариства розповів, що під час конференції було розкрито багато недоліків попереднього керівництва, зокрема: в якійсь мірі Товариство втратило молодіжний рух та низку молодіжних гуртків; керівництвао неефективно та неоперативно шукало засоби для забезпечення усім необхідним споруди Товариства. "У нас на сьогодні понад 1 000 грн. боргу. А, оскільки ми люди не багаті, а на правах громади, то не знаємо, як залатати ці борги, які залишилися нам від попереднього керівництва", – сказав він.

Як розповів новий голова, серед першочергових завдань вироблення сучасної концепції розвитку РТП, відновлення матеріально-технічної бази, залучення до лав Товариства молоді та творчої інтелігенції, розширення кількості секцій та гуртків, що діятимуть у Російському культурному центрі. Жодного розколу серед російської громадськості Львова, пов’язаного з обранням нового керівництва, не відбулося.

За словами члена ради Товариства, голови наглядової комісії Товариства Олександра Свистунова, зараз по Україні відбувається політична та державна трансформація. Вона, безумовно, торкнеться і російської громади. "А тому ми теж не стоїмо на місці, а трансформуємося і думаємо, як нам переробити наші культурні заклади, системи життєдіяльності російького та російськомовного населення України. Перше, що ми вже зробили, – прийняли рішення про перейменування Російського культурного центру у Російський дім, оскільки культурний центр, який належав тільки Товариству ім.О.Пушкіна, звужує поле діяльності всіх російських організацій і за бортом опинилися решта російської громади, яка не могла працювати тут", – наголосив він.

ЗІК