Сибірські коти одні з найкрасивіших і найбільших котів на світі. Росіяни настільки обожнюють котів, що розгодовують їх до великих розмірів, турбуються і навіть наймають на роботу, пише інтернет-видання Wyborcza.

Існує повір'я, що кожна жінка має мати кота, оскільки кіт приносить затишок в оселю і є своєрідним талісманом. Росіяни вважають, що там, де є кіт, буде панувати благополуччя та безпека. Зазвичай, коли відчиняють двері до нового помешкання, на порозі ставлять кішку. Якщо вона увійде – приміщення безпечне і хороше. За котами дуже цікаво спостерігати. Наприклад, у новій кімнаті, де вперше ляже кішка - найкраще поставити ліжко, саме це місце сприятиме народженню дітей.

Польський журналіст Вацлав Радзівіновіч, який працював у Росії і якого російське міністерство закордонних справ позбавило акредитації у відповідь на дії польської влади щодо російського журналіста Л. Свірідова, говорить про православну церкву, яка опосередковано теж приділяє увагу котам. Бо саме ці чотирилапі добре приживаються при російських храмах.

Особливо люблять котів у Сибірському краї, там вони найбільші. Коти знімаються у рекламі, деякі є акторами, а є такі, що виконують дивовижні трюки. Один вимогливий кіт-велетень проживає у домі Булгакова, а другий «працює» у цирку Куклачова. Залазячи на 6-метрову вишку, кіт позує, нявчить і летить в обійми свого господаря. Спектакль тішить, розважає глядачів і водночас дивує, адже коти не піддаються дресируванню, вони незалежні улюбленці, їх неможливо змусити. Проте у деяких є таланти та акторська майстерність у крові.

 

«Вголос»