У 2011 році Росія, згідно з указом президента, відмовилася від переходу на зимовий час. З першим випробуванням техніка зіткнулася в кінці жовтня, коли багато пристроїв, "незнайомі" з новими правилами, самостійно перевели внутрішній годинник на годину назад.

Як і в жовтні, зараз проблема найбільше торкнулася власників смартфонів з застарілими операційними системами. Це, зокрема, апарати на базі Google Android, виробники яких часто "забувають" випускати поновлення незабаром після початку продажів пристрою.

Не легше ситуація у користувачів застарілих iPhone. Хоча Apple в актуальній версії платформи iOS 5 оновила інформацію про часові пояси, власники iPhone і iPhone 3G встановити цю систему просто не можуть через її апаратних вимог. Таким людям і далі доведеться вручну коригувати час двічі на рік, коли апарат буде переводити годинник в ту чи іншу сторону.

Користувачі інших телефонів, які зіткнулися з помилковим переведенням годинників, можуть просто відключити функцію автоматичного переходу на літній час в настройках своїх апаратів. Крім того, деякі смартфони дозволяють встановлювати час згідно налаштувань, одержуваних від стільникового оператора.

Ще одна група ризику - користувачі комп'ютерів з Windows, які нехтують установкою оновлення. Хоча компанія Microsoft випустила відповідне оновлення для своїх операційних систем ще в кінці вересня 2011 року, навіть зараз знаходяться користувачі, скаржаться на помилковий переклад годин комп'ютером.

Джерело: РИА Новости